Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności

Powiatowy Urząd Pracy w Sosnowcu zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Powiatowego Urzędu w Sosnowcu.

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:

  • Brak dostępności języka migowego,
  • Dokumenty nie posiadają tekstu alternatywnego,
  • BIP Powiatowego Urzędu Pracy w Sosnowcu nie posiada dedykowanej aplikacji mobilnej.

Powód: Materiały zostały opublikowane przed wejściem ustawy.

Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.


 

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

Koordynatorem do spraw dostępności w Powiatowym Urzędzie Pracy w Sosnowcu jest Beata Domańska, kontakt : tel. (32) 297-87-02 bdomanska@pup.sosnowiec.pl.

Tą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt: Pani Agnieszka Szczęśniak tel. (32) 32 297-87-17 informatyka@pup.sosnowiec.pl   lub Pan Filip Blajerski tel. (32) 32 297-87-09 fblajerski@pup.sosnowiec.pl 

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji.

Podmiot publiczny zrealizuje żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej lub jej elementu. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

 

Dostępność architektoniczna

Opis dostępności wejścia do budynku i przechodzenia przez obszary kontroli.

Siedziba Powiatowego Urzędu Pracy, znajduje się w budynku pięciokondygnacyjnym przy ul. Rzeźniczej 12 w Sosnowcu. Nawierzchnia przed wejściem głównym jest utwardzona i wypłaszczona. Wejście do budynku Urzędu posiada podjazd dla wózków inwalidzkich. Bezpośrednio przed głównym wejściem do budynku usytuowane są dwa wyznaczone miejsca parkingowe przeznaczeniem dla osób niepełnosprawnych.

Opis dostępności korytarzy, schodów i wind.

Na każde piętro można dostać się po schodach, jak również windą dostosowaną do potrzeb osób na wózkach inwalidzkich.

Na parterze znajduję się toaleta przystosowana dla osób niepełnosprawnych.

Informacja o prawie wstępu z psem asystującym i ewentualnych uzasadnionych ograniczeniach.

Osoba niepełnosprawna wraz z psem asystującym ma prawo wstępu do budynków Urzędu. Warunkiem skorzystania z uprawnienia jest wyposażenie psa asystującego w uprząż oraz posiadanie przez osobę niepełnosprawną certyfikatu potwierdzającego status psa asystującego i zaświadczenia o wykonaniu wymaganych szczepień weterynaryjnych. Osoba niepełnosprawna jest odpowiedzialna za szkody wyrządzone przez psa asystującego

Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.

W chwili obecnej nie ma możliwości skorzystania w tutejszym Urzędzie z tłumacza języka migowego.

Pętla indukcyjna

Dla osób niesłyszących lub niedosłyszących Istnieje możliwość skorzystania z pętli indukcyjnej. Znajduje się ona w pokoju 212 na II piętrze.

 

Udogodnienia

  • zastosowano przycisk A++ umożliwiający zmianę wielkości tekstu,
  • można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki,
  • dostępna jest wersja strony z podwyższonym kontrastem,
  • użytkownicy korzystający wyłącznie z klawiatury mogą swobodnie poruszać się po serwisie za pomocą klawisza Tab.

 

 

 

Obrazek przedstawia ikonę symboliczną pliku Raport Samoocena
Typ pliku: PDF, Rozmiar: 105 KB
Wytworzył:
Udostępnił:
Filip Blajerski
(2023-07-05 09:47:04)
Ostatnio zmodyfikował:
Wytworzył:
Beata Domańska
(2024-09-24)
Udostępnił:
Filip Blajerski
(2024-09-24 09:41:35)
Ostatnio zmodyfikował:
Filip Blajerski
(2024-09-25 13:24:14)